Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna
Strona glówna RECREC HomeFAQFAQSzukajSzukajUżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy RejestracjaRejestracja
ProfilProfilZaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomościZalogujZaloguj
Edukacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna -> Ogólnie o recyclingu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kojoaki

PostWysłany: 04 Lip 2017 12:22    Temat postu: Edukacja Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi większego nacisku na edukacje w przedszkolach i szkołach podstawowych. Powinni wprowadzić dodatkowe zajęcia z dbania o środowisko.
orror89

PostWysłany: 28 Lip 2017 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście na ten temat mówi się bardzo niewiele!
Z tego co wiem troszkę więcej zwraca się na to zagadnienie w szkołach typu Montessori ale takie szkoły to bardzo mały procent!
U mnie w szkole pamiętam , że organizowano różne konkursy np na zbieranie makulatury, zbieranie korków, baterii i np konkursy plastyczne więc akurat to na plus ale była to działalnosć dodatkowa Wink
EwaS

PostWysłany: 20 Maj 2018 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne z zakresu ochrony środowiska itp. to współcześnie nie jest tak źle. Właściwie przez cały okres edukacji przewidziane są zajęcia związane z wpajaniem proekologicznej postawy. Niestety zazwyczaj teoria ma się nijak z praktyką. Dzieci niby uczą się w szkole o tym, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, jednak w realnym życiu nie dostrzegają, by były podejmowane niezbędne działania. :/
JolkaKel

PostWysłany: 19 Cze 2018 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole uczą się przede wszystkim za mało dlatego jednym wyjściem jest edukacja dzieci w domach.
papa

PostWysłany: 02 Lip 2018 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka miała w przedszkolu gre o recyklingu i wszystkie dzieci w nią grały, natomiast w szkole podstawowej na przyrodzie również temat recyklingu był poruszany

Ostatnio zmieniony przez papa dnia 24 Lip 2018 13:18, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paul

PostWysłany: 06 Lip 2018 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dzieci miały w przedszkolu i w pierwszych 3 klasach zajęcia z recyklingu. Z nauczycielkami i policjantami, a nawet w przedszkolu mieli wszystkie rodzaje śmietników i na co dzień też musieli segregować.
Katari

PostWysłany: 30 Lip 2018 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że szkoły to jedna rzecz, ale ogólnie wiedza o recyklingu powinna też wychodzić z naszych domów, bo przecież to nawyki kształtowane w domu są ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EwaS

PostWysłany: 30 Lip 2018 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że najważniejsze jest to co dzieci wynoszą z domów. Właśnie byłam świadkiem, jak dorosła kobieta wpakowywała do brązowych worków (tych na odpadki organiczne) zwykłe śmieci. Robiła to na oczach swoich dzieci. One to widzą i z pewnością same również w przyszłości nie będą przywiązywać uwagi do ochrony środowiska Sad
EwaK

PostWysłany: 05 Sie 2018 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, szkoła nie jest w stanie zastąpić rodziców. Oczywiście dobrze, jeśli są prowadzone lekcje o ochronie środowiska i recyklingu. Jednak jeśli w domu dziecka zupełnie nie dba się o kwestie ochrony przyrody, to szkolne zajęcia na nic się zdadzą.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna -> Ogólnie o recyclingu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: