Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna
Strona glówna RECREC HomeFAQFAQSzukajSzukajUżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy RejestracjaRejestracja
ProfilProfilZaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomościZalogujZaloguj
Edukacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna -> Ogólnie o recyclingu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kojoaki

PostWysłany: 04 Lip 2017 12:22    Temat postu: Edukacja Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi większego nacisku na edukacje w przedszkolach i szkołach podstawowych. Powinni wprowadzić dodatkowe zajęcia z dbania o środowisko.
orror89

PostWysłany: 28 Lip 2017 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście na ten temat mówi się bardzo niewiele!
Z tego co wiem troszkę więcej zwraca się na to zagadnienie w szkołach typu Montessori ale takie szkoły to bardzo mały procent!
U mnie w szkole pamiętam , że organizowano różne konkursy np na zbieranie makulatury, zbieranie korków, baterii i np konkursy plastyczne więc akurat to na plus ale była to działalnosć dodatkowa Wink
EwaS

PostWysłany: 20 Maj 2018 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne z zakresu ochrony środowiska itp. to współcześnie nie jest tak źle. Właściwie przez cały okres edukacji przewidziane są zajęcia związane z wpajaniem proekologicznej postawy. Niestety zazwyczaj teoria ma się nijak z praktyką. Dzieci niby uczą się w szkole o tym, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, jednak w realnym życiu nie dostrzegają, by były podejmowane niezbędne działania. :/
JolkaKel

PostWysłany: 19 Cze 2018 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole uczą się przede wszystkim za mało dlatego jednym wyjściem jest edukacja dzieci w domach.
papa

PostWysłany: 02 Lip 2018 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka miała w przedszkolu gre o recyklingu i wszystkie dzieci w nią grały, natomiast w szkole podstawowej na przyrodzie również temat recyklingu był poruszany

Ostatnio zmieniony przez papa dnia 24 Lip 2018 13:18, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paul

PostWysłany: 06 Lip 2018 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dzieci miały w przedszkolu i w pierwszych 3 klasach zajęcia z recyklingu. Z nauczycielkami i policjantami, a nawet w przedszkolu mieli wszystkie rodzaje śmietników i na co dzień też musieli segregować.
Katari

PostWysłany: 30 Lip 2018 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że szkoły to jedna rzecz, ale ogólnie wiedza o recyklingu powinna też wychodzić z naszych domów, bo przecież to nawyki kształtowane w domu są ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EwaS

PostWysłany: 30 Lip 2018 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że najważniejsze jest to co dzieci wynoszą z domów. Właśnie byłam świadkiem, jak dorosła kobieta wpakowywała do brązowych worków (tych na odpadki organiczne) zwykłe śmieci. Robiła to na oczach swoich dzieci. One to widzą i z pewnością same również w przyszłości nie będą przywiązywać uwagi do ochrony środowiska Sad
EwaK

PostWysłany: 05 Sie 2018 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, szkoła nie jest w stanie zastąpić rodziców. Oczywiście dobrze, jeśli są prowadzone lekcje o ochronie środowiska i recyklingu. Jednak jeśli w domu dziecka zupełnie nie dba się o kwestie ochrony przyrody, to szkolne zajęcia na nic się zdadzą.
FajnyKonrado

PostWysłany: 24 Sty 2020 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mam być szczery to u nasz w kraju edukacja ekologiczna jest praktycznie znikoma. Ja nie pamiętam, żeby uczony mnie tego na jakimkolwiek szczeblu edukacji, a w sumie szkołę kończyłem nie tak dawno.
steelen

PostWysłany: 30 Sty 2020 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recycling and user responsibility are topics that should be taught in schools to address the issue of waste and pollution. Research proposal paraphrasing help
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REC Revealing Enterprise Strona Główna -> Ogólnie o recyclingu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: